Wideo plener ślubny jest dość mało popularny w Polsce. Wszyscy jednak znamy plenery fotograficzne, więc dlaczego nie zorganizować przy okazji wideo pleneru! Czym jest taki wideo plener ślubny i czy warto nagrać taki film ? Na te pytania postaramy się dziś odpowiedzieć.

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu pary. Warto więc zadbać o to, by pozostała po nim niezwykła pamiątka. Doskonałym pomysłem jest plener fotograficzny ale czemu by nie zaprosić na sesję również i ekipę filmową- wiemy brzmi to troszkę przerażająco, ale to naprawdę nic strasznego. Nie tylko ujęcia zrobione podczas uroczystości i przyjęcia, ale również późniejsza, kreatywna wideo sesja w plenerze będzie piękną pamiątką na długie lata. Dobry filmowiec ślubny z całą pewnością może Wam pomóc w  wykonaniu takiej sesji.

Zapewne każdy z nas przeglądał stare albumu ślubne naszych rodziców czy dziadków. Wtedy plenery ślubne miały nie co inny charakter, ponieważ zwyczajnie zdjęcia ślubne w plenerze realizowane były w studiu fotograficznym, dlatego wideo sesje są tak rzadkie i nie doceniane. Para Młoda zdjęcia miała na jednolitym często płóciennym lub też bardziej krajobrazowym tle przypominającym postać foto tapety- z lasem lub wodospadem. Dziś takie praktyki sesji poślubnych to już znikomy procent- chociaż zdarzają się „Janusze fotografii” którzy dalej praktykują tamte trendy (nie oceniamy 😀 ).

W obecnych czasach klienci są świadomi tej sztuczności panującej w studio, bardziej wymagający i oczekują czegoś naturalnego, oryginalnego i  bardziej spontanicznego. Rynek fotografii i wideofilmów ślubnych w obecnym czasie zdecydowanie przekwalifikował się na robienie sesji i wideo sesji ślubnych w plenerze, które można realizować praktycznie w każdym miejscu – najważniejsza jest kreatywność i pomysł na wykonanie.  Kochani tu rada od Cherry me : Pytajcie, przeglądajcie portfolio, oglądajcie realizacje! Zazwyczaj filmowcy mają formularz kontaktowy na stronie, piszcie śmiało i pytajcie. Uwielbiamy spotkania przy kawie z Wami gdzie możecie Nas lepiej poznać, zobaczyć jakimi jesteśmy ludźmi. Zachęcamy Was więc aby nie ufać tylko ślepo poleceniu „cioci” czy ” koleżanki z pracy”, wasz ślub i film z niego to pamiątka na całe życie więc fajnie jak będzie ponad czasowy i okrojony o sceny z „wujkiem jedzącym kotleta” a w zamian ujęcia Was jak np. spacerujecie w lesie o wschodzie słońca. Nie bójcie się filmów ślubnych !

Buziaki Ania i Krzysztof